Užitečné weby

Jednotlivé weby ani organizace nehodnotíme, pouze nabízíme jejich orientační přehled. V případě, že máte tip na zajímavou webou stránkou, neváhejte nám jej poslat na info@pohanskestopy.cz

O přírodě:

Příroda.cz – Server Příroda.cz  si klade za cíl stát se nezávislým informačním, komunikačním, vzdělávacím ale i zábavným centrem věnovaným (především české) přírodě.

Přírodainfo.cz – Informace o české přírodě.

Naše příroda – je populárně naučný přírodovědný časopis se zaměřením na flóru, faunu a zajímavá místa České republiky i nejbližších států.

Zpravodajství:

Aktuálně.cz – portál na Aktuálně.cz věnovaný přírodě.

BBC – A world of natural history from the BBC.

Příroda na ČRo – Portál Českého rozhlasu, tematicky zaměřený na přírodu. Články i pořady.

Ochrana přírody:

Čmelák Společnost přátel přírody je nezisková ekologická organizace spojující praktickou ochranu přírody s ekologickou výchovou. Vznikla v roce 1994, až do roku 2002 působila pod názvem Staří ochránci Jizerských hor.

Děti země – Posláním Dětí Země je chránit přírodu a životní prostředí člověka a posilovat pouto mezi lidmi a krajinou.

E-studánky – Nalézt ve správnou chvíli v přírodě pramének čisté vody je mnohdy malý zázrak, ten úžasný pocit ostatně zná každý poutník, který se kdy znaven a žízniv trmácel krajinou.

Fajné stromy – Jednoduše řečeno – jsou to stromy památné, vzácné, hezky narostlé nebo naopak bizarní, letité, významné, zkrátka stromy čímkoliv pozoruhodné. Výběr je zcela individuální, najdete zde stromy, které mne něčím zaujaly.

Greenpeace – Greenpeace je nezávislá mezinárodní ekologická organizace působící ve více než 40 zemích světa již 40 let.

Hnutí Brontosaurus – už přes třicet let přitahuje převážně studenty středních i vysokých škol  (avšak i pracující, děti nebo rodiče s dětmi) a otevírá jim cestu za poznáním ochrany životního prostředí, přírodního kulturního dědictví či památek.

Hnutí Duha – Hnutí věnující se klíčovým ekologickým oblastem jako energie, recyklace odpadu, ochrana přírody a krajiny.

NESEHNUTÍ Brno – Cílem všech našich aktivit je ukázat, že změna společnosti založená na respektu k lidem, zvířatům i přírodě je možná a musí vycházet především zdola.

Skaut.czSkauting učí umět se o sebe postarat, brát život do vlastních rukou, postavit se na vlastní nohy, převzít odpovědnost za to, co se se mnou a s mým životem děje.

Zasaď svůj strom – „obyčejní lidé seskupení do neformální skupiny s jasně definovaným cílem – sázet nové stromy a starat se o ně v nejkritičtější fázi růstu, než budou dostatečně silné, aby se o sebe postaraly samy“

Farmářské trhy:

České farmářské trhy – Záměrem farmářských tržišť je obnovení tradice zemědělských tržnic a zároveň podpora českých zemědělců a chovatelů.

Farmářské tržiště Praha – Stránky pražských farmářských tržišť.

Příroda a umění:

Dark mountain project – We are a growing global movement of writers, artists, craftspeople and workers with practical skills who have stopped believing in the stories our civilisation tells itself. We believe we are entering an age of material decline, ecological collapse and social and political uncertainty, and that our cultural responses should reflect this, rather than denying it.

Naturfoto.cz – Fotografie přírody a různých koutů světa.

Putování

Putování.net – Osobní stránky Tomáše Pečenky a Jany Hrubcové. Kam jsme se podívali pěšky, na kole a stopem. Rady, informace, fotky z cest.

Zajímavé stránky na facebooku:

Farmářské tržiště – Zajímavosti o novinkách, receptech, dobrotách, nápadech a tipech na Farmářských tržištích v Praze = Kubáň, Náplavka a Jiřák.

Úklid lesů a luk – Tato stránka je tu pro lidi, kterým není lhostejné dívat se na odpad v přírodě a chtějí s tím něco dělat (nebo už dělají).

Love mountains is a social utility that connects people who love mountains with friends. Mountains people to upload photos and sharing their trips and mountain experiencies.

Hory – informace, fotky a zajímavé odkazy z hor a o horách … Karpaty, Alpy, Dolomity, Pyreneje, Kavkaz, Himálaj …

Nature (skupina) – Protect Nature.

Nature  (zájem) – „Nature“ refers to the phenomena of the physical world, and also to life in general. It ranges in scale from the subatomic to the cosmic.

Komentáře jsou vypnuty.