Kdo jsme

Jsme jednoduše lidé, kteří mají rádi přírodu a rádi do ní chodí. Každý z nás je jinak zapálený a jinak o přírodě přemýšlí, nicméně všichni se shodneme na tom, že příroda není jen pěkná kulisa pro penziony a sjezdovky, ale že je fascinujícím živoucím organismem, jehož jsme součástí a který bychom měli chránit a věnovat mu svou pozornost.

Jsme také pohané (více či méně). Pohanství (popř. neopohanství) je souhrnný název pro řadu náboženských směrů navazujích na odkaz předkřesťanských, převážně indoevropských náboženství, folklórních tradic a lidového čarodějnictví. Mnoho z novopohanských směrů vznikalo také pod vlivem magických a hermetických řádů 18. a 19. století. Společným jmenovatelem všech těchto prvků je přesvědčení o skutečnosti, že nejen lidé, ale i zvířata, rostliny, kameny nebo celé hory či řeky, mají svou duši. Jinými slovy – Animismus. A co víc, tyto jednotlivé duše jsou vzájemně propojeny v jediném společném zázraku zvaném Příroda. Tato duše může být díky ohromné síle lidské představivosti personifikována do podob bytostí – přírodních bohů, patronů lesa, skřítků a víl, vládců hor…a právě jim stavíme oltáře a k nim obracíme svou pozornost, abychom tuto duši přírody živili a na oplátku z ní mohli čerpat inspiraci pro vlastní život a duchovní prožitek.

Autorem projektu je Jožka (tpm):

Jožka je studentem Sociologie na FSV UK, pracuje hlavně v neziskovém sektoru. Z oboru ho krom jiného zajímá také vzájemný vztah člověka (společnosti, kultury) a přírody. Je také pohanem, věčným skautem a jedním z aktivních členů Bardské gildy. Miluje hru na kytaru, vaření, čtení a psaní, sledování filmů, pohlcení hudbou a tancem, toulky přírodou, bujaré večírky i ostatní drobné radosti života.

Stopaři (autory příspěvků) jsou:

Airis

Amívar

Darjam

Imorix – Fanda webu jako je tento. Fanda kapely Majerovy brzdové tabulky. Přírodní fanda. Fanda návštěvníků tohoto webu.

Lesem Kráčející

Rushwolf – Narodil sem se v roce 1986 na severu Čech v obci Hrušovany a to je v současné době i místo kde žiji a pracuji. Mám středoškolské vzdělání v oboru „ochrana a obnova ŽP“, jsem ženatý, mám jedno dítě (zatím) a provází mě čtyřnohý přítel Finn. Pracuji v místě svého bydliště na obecním úřadě jako „referent pro životního prostředí“ pod tímto pojmem se ale skrývá pestrá škála činností od chytání zatoulaných psů až nově po „získávání“ dotací a grantů 🙂 hlásím se k tzv. Vlčímu Kultu a mezi moje koníčky patří různé aktivity v přírodě, turistika, četba, práce se psy, lukostřelba a oživlá historie.

Seoras

Zahrada

Zaujali jsme vás? Zapojte se.

Komentáře jsou vypnuty.